Wersje językowe
Nasza historia

Według legendy słowo „Pelagone” oznaczało w języku Etrusków „paraiso”, czyli Raj. To magiczne miejsce naprawdę istnieje w Toskanii, otoczone jest gajem oliwnym, winnicami i piniowymi alejami, a po środku stoi okazała stara willa zamieszkiwana przez dystyngowaną wielopokoleniową rodzinę włoską, która od paru lat stała się również i naszą rodziną.

W tej uroczej scenerii wychowało się wiele pokoleń szczęśliwych i beztroskich dzieci włoskich, a teraz także i polskich. Wszechobecne piękno krajobrazu, niewymuszona elegancja i wspaniały styl włoskich mieszkańców Pelagone stały się inspiracją do przywołania młodzieńczej pasji projektowania i stworzenia ponadczasowych ubrań dziecięcych nawiązujących stylem do dawnej elegancji.

 

Nasze produkty są tworzone z włoskich materiałów wyselekcjonowanych pieczołowicie u producentów tkanin w Toskanii. Najważniejsza jest dla nas jakość i skład tkanin, używamy prawie wyłącznie naturalnych włókien, zawsze wysokogatunkowych. Stawiamy na produkcję ręczną, a szycie powierzyliśmy renomowanym szwalniom w Polsce.

Użyte przez nas tkaniny są niepowtarzalne, nie znajdziecie ich u innych producentów. Dlatego też, nasze kolekcje są z założenia limitowane.

Każdy model został wypróbowany przez nasze dzieci pod względem wytrzymałości materiału i komfortu, nawet dla tych najbardziej ruchliwych.

Zapraszamy Was do naszego świata Dzieci z Pelagone i mamy nadzieję, że zagościcie tu na dłużej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl